V poletnem času smo se vzgojiteljice dogovorile, da bomo otrokom pripravile čutne table, kjer bodo otroci preko vseh svojih čutil prepoznavali, občutili, zaznavali in spoznavali različne materiale. Zbrale smo ideje, materiale in pripomočke, katere smo uporabile pri izdelavi tabel. Uporabile smo odslužene stare materiale katere smo našle v vrtcu ali doma (domofon, vtičnica in stikalo, spiner …) in pa nekaj novih (peščeno uro, trobljo, zvonec, krtačo za čiščenje čevljev …) Vse čutne izzive smo pritrdile na lesene plošče same ali s pomočjo hišnika Danija.

Otroci imajo tako na voljo čutne table, kjer se bodo urili v finomotoričnih in grobomotoričnih dejavnostih kot so npr: odklepanje ključavnice, pripenjanje vponk, uporaba magnetov, zavezovanje, odpiranje vratc z različnimi zapahi in zapirali, vrtenje valjčkov in zobnikov, vrtenje peščene in stenske ure, odpiranje/zapiranje zadrge… Za bogato učno okolje smo poskrbele vzgojiteljice Helena Slabe, Anja Bizjak, Mateja Hvala in Mateja Žagar, za rokovanje in krepitev ročnih spretnosti pa so na vrsti otroci.