V ponedeljek, 2. oktobra  2023 so nas v enoti Tičnica obiskali predstavniki sistema zaščite in reševanja, ki so otrokom iz enote Tičnica in  Tabor predstavili svoje delo v primeru naravnih  in drugih nesreč.  Predstavniki  Civilne zaščite so pokazali opremo  v  vozilu CZ,  gasilci Pgd Laze – Jakovica vozilo GVGP – 1 in čoln, ki ga uporabljajo v primeru poplav.  Enota reševalcev z reševalnimi  psi kinološke zveze Logatec s psičkama Mino in Bim so predstavili delo reševalnih psov in izvedli nekaj trikov. Bolničarki Mateja in Katarina iz Rdečega križa pa sta pokazali, kako hitro nudijo prvo pomoč ponesrečencem.  Vse skozi pa nas je spremljala maskota  Ježek Snežek, ki otrokom na zabaven način približa številko 112.

Pred predstavitvijo  sta obe enoti izvedli evakuacijo v primeru poplave. Otroci so spoznali alarmno sireno za neposredno nevarnost in se varno umaknili v višja nadstropja vrtca.

Zapis: Irena Gostiša

Fotografija: Mateja Ručigaj