Znova je tudi v vrtcu čas, ko se spomnimo na prav posebno praznovanje, praznovanje dneva državnosti.  Preko knjige Štajerska kokoš na potepu, avtorice Polone Šergon smo izvajali dejavnosti cel teden. Knjiga na čudovit način predstavlja Slovenijo in avtohtone živali, ki živijo pri nas. Vsaka skupina je pripravila predstavitev ene živali in jo narisala. Skupaj smo nato postavili tudi poligon na vrtčevskem igrišču. Tam smo preko vadbene enote poskrbele, da so otroci tudi sami aktivno oponašali in spoznavali gibanje živali. Da pa je knjiga še posebno zaživela med nami sta poskrbela zakonca Barbara in Tobija Cukjati.  Knjigo sta z dramatizirano pripovedjo predstavila na proslavi za dan državnosti. Z igrivo predstavitvijo različnih narečij sta prikazala pestrost slovenskega jezika in živalskega sveta. Otroci so navdušeno spremljali predstavitev Slovenije in njenih simbolov, veselo pa so zaploskali tudi našima dvema skupinama predšolskih otrok, ki sta zapeli par lepih slovenskih pesmi. Teden je bil lep, pester prazničen.

Živa Pušlar